„Subaru“ vėl laimėjo 24 valandų lenktynes Niurburgringe

2019-06-25 10:14:39

Vokietijos Niurburgringo trasoje savaitgalį vyko tradicinės 24 valandų automobilių lenktynės, kuriose antrus metus iš eilės SP3 klasėje pajėgiausia tapo „Subaru WRX STI“ automobiliu važiavusi gamintojų globojama komanda.

Žaliuoju pragaru vadinamoje trasoje „Subaru“ gamyklinė komanda debiutavo 2008 metais: nuo tada prasidėjo kelias į savo klasės viršūnę, kurią pavyko pasiekti jau šeštą kartą. Per penkerius pastaruosius metus „Subaru WRX STI“ nugalėjo ketvirtą sykį: stipriausia SP3 klasėje „Subaru“ komanda buvo ir 2018 metais.

Šiemet 24 valandas automobilį pasikeisdami Olandijos lenktynininkas Carlas van Damas, vokietis Timas Schrickas ir du Japonijos sportininkai - Hidekis Yamauchis bei Takutas Iguchis.

Prieš metus vykusios 24 valandų lenktynės Niurburgringe buvo lietingos ir vėsios – tada „Subaru“ automobilis galėjo dar geriau išnaudoti savo „Symmetrical AWD“ transmisiją. Šių metų varžybose lietaus buvo išvengta, oras buvo šiltas, tačiau pasikeitusios meteorologinės sąlygos nesutrukdė „Subaru“ komandai vėl iškovoti pergalę savo klasėje.

Bendroje lenktynių įstaigoje „Subaru WRX STI“ automobiliu važiavusi komanda užėmė 19-ą vietą, per parą buvo nuvažiuoti 145 ratai – įveikti beveik 3679 km, vidutinis komandos greitis per parą – beveik 153 km/val.

Savo klasėje „Subaru“ atstovai 5 ratais aplenkė antrą vietą užėmusią „Audi RS3“ automobiliu važiavusią Vokietijos lenktynininkų komandą, trečią vietą klasėje užėmė „Toyota GT86“ automobiliu važiavusi dar viena Vokietijos sportininkų ketveriukė, jie nuvažiavo 129 ratus.

Visos aukštesnės vietos absoliučioje „ADAC-Total“ 24 valandų lenktynėse priklauso tik superautomobiliais vadinamai technikai – „Audi R8 LMS“, „Porsche 911 GT3“, „Mercedes-Benz AMG GT3“, „Ferrari 488 GT3“ ar „Nissan GTR Nismo GT3“. Nugalėtoja tapusi „Audi Sport Team Phoenix“ „Audi R8 LMS“ automobiliu per 24 valandas nuvažiavo 157 ratus.

Iš viso tradicinėse lenktynėse startavo 155 automobiliai.