„Subaru“ Tokijo automobilių parodoje pristatė net keletą naujienų

„Subaru“ Tokijo automobilių parodoje pristatė net keletą naujienų

2022-01-17 15:05:51

Tradiciškai Tokijo automobilių paroda yra bene svarbiausias Japonijos automobilių gamintojams. Dėl pandemijos paroda Makuhari parodų centre vyko ne pernai rudenį, o buvo surengta praėjusį savaitgalį. Tačiau nors renginys buvo kiek kuklesnis savo apimtimi, „Subaru“ būtent Tokijuje pademonstravo keletą itin įdomių naujienų.

Pavyzdžiui, „Subaru STI E-RA“, kurį galima atvirai vadinti superautomobiliu. Ambicija rimta: 2023 metais šis elektromobilis turėtų pagerinti Vokietijos Niurburgringo trasos rekordą. Keturi elektriniai varikliai, kurie savo galią perduoda visiems keturiems ratams, iš viso pasiekia 1088 AG (800 kW) galią. E-RA santrumpa kaip tik ir reiškia gamintojo ambiciją - Electric-Record Attempt. „Subaru“ inžinieriai turi tikslą 20,8 km ratą nuvažiuoti per 400 sekundžių, t.y. 6 min. 40 sek., nors oficialus Niurburgringo rekordas yra geresnis – „Volkswagen ID.R“ ratą yra įveikęs per 6 min. 5,336 sek.

Kad daugiau nei 1000 „arklių“ galia būtų tinkamai paskirstoma, modelyje yra daug elektronikos, tačiau gamintojai teigia, kad per artimiausius mėnesius testų metu visos sistemos bus tobulinamos, kad planuojamas rezultatas būtų dar geresnis. 2022-aisiais „Subaru STI E-RA“, kuris kol kas vadinamas koncepciniu, turėtų būti testuojamas Japonijoje, o į Europos trasas bandymams šis modelis turėtų atvykti kitais metais.

Sportinių ambicijų nestigs ir „Subaru BRZ GT3000“ – būtent šis modelis yra viena iš naujų galiniais ratais varomo „Subaru BRZ“ modifikacijų: „Subaru BRZ GT3000“ yra grynai „Super GT Series“ lenktynėms skirtas produktas. Šiemet gegužės pabaigoje Vokietijoje garsiosios Niurburgringo 24 valandų lenktynėms vyks jau 50-ą kartą, jose „Subaru“ ambicijos yra ypač rimtos.

„Subaru BRZ STI“ – tai „karščiausia“ serijinė BRZ atmaina, kurią kol kas galės įsigyti tik Japonijos pirkėjai. Santrumpa STI („Subaru Tecnica International“) ir toliau žymi tą geidžiamiausią produkciją, kurios trokšta ištikimiausi „Subaru“ sportinio padalinio gerbėjai.

„Subaru WRX S4 STI performance“ ir „Levorg STI performance“ koncepciniai modeliai – tai naujos kartos galingi ir sportiški „Subaru“ modeliai. Ypatingą dėmesį STI sedanui ir „Levorg“ universalui skyrė aerodinamikos specialistai – būtent šiuos modelius tobulino „Subaru Tecnica International“ specialistai.

Tiems, kas labai laukia pernai rudenį oficialiai debiutavusio pirmojo „Subaru“ elektromobilio, pavadinto „Solterra“, gamintojams irgi pasiūlė pasvajoti apie „karštesnę“ šio automobilio versiją – kol kas koncepciniu modeliu vadinamas Tokijo parodoje pristatytas „Solterra STI Concept“. 218 elektrinių „arklių“ turinti „Solterra“ gavo ir kituose STI modeliuose matytus spalvinius ir aerodinaminius elementus.

„Subaru Solterra“ Europos rinkose numatoma pradėti pardavinėti 2022 metų viduryje.  

  • 90 iš 107