Sugriežtintuose IIHS testuose – „Subaru“ triumfas

Sugriežtintuose IIHS testuose – „Subaru“ triumfas

2015-12-10 12:38:16

Kompanija „Fuji Heavy Industries Ltd." (FHI), automobilių SUBARU gamintoja, 2015 metų gruodžio 10 d. pranešė, kad JAV greitkelių eismo saugumo draudimo institutas IIHS net šešiems „Subaru“ modeliams – „Outback“, „Forester“, „Impreza“, „Legacy“, „Crosstrek“ ir WRX – suteikė aukščiausią saugumo lygio įvertinimą – „Top Safety Pick+“. Tiesa, JAV rinkoje visi šie modeliai gali būti parduodami su susidūrimų prevenciją užtikrinančia sistema „EyeSight“ – Lietuvos rinkoje ši sistema, stebinti eismo sąlygas greta važiuojančio automobilio ir padedanti vairuotojui išvengti susidūrimo, siūloma tik „Outback“ pirkėjams.

Į modelius montuojama jau trečiosios kartos „EyeSight“ sistema stebi kelių ženklinimą, kitų transporto priemonių greitį eismo sraute ir be vairuotojo gali sustabdyti automobilį, jeigu gresia susidūrimas.

Nuo 2015 metų IIHS sugriežtino „Top Safety Pick“ vertinimo kriterijus. Anksčiau į „Top Safety Pick“ įvertinimą pretendavę automobiliai turėdavo gauti gerą („Good“) rezultatą penkių rūšių susidūrimo testuose ir bent jau patenkinimą įvertinimą už autonominio stabdymo testą. Nuo šiol siekiantiems aukštesnio – „Top Safety Pick+“ - įvertinimo jau reikia puikiai („Advanced“ arba „Superior“) įvertintų susidūrimo testų ir savaiminio stabdymo išvadų.

IIHS testų metu automobilis tikrinamas bene dažniausiomis avarijas primenančiose situacijose. Smūgiai „į nosį“ būna dvejopi: vairuotojo pusei tenka 25 procentai smūgio jėgos bei 40 procentų priekinės dalies atsitrenkia į nejudančią betoninę kliūtį. Be to, vairuotojo ir keleivio saugumas tikrinamas šoninio smūgio metu arba imituojant smūgį į automobilio užpakalinę dalį. IIHS testuoja automobilius, imituodama automobilio apsivertimą.

Galima priminti, kad Europoje (Japonijoje bei Australijoje – taip pat) NCAP organizacija transporto priemonių saugumą vertina kiek kitaip: IIHS testai vadinami griežtesniais. Tad „Subaru“ prieš didžiąsias metų šventes gavo puikią dovaną – „Top Safety Pick+“ įvertinimus – net šešiems savo modeliams.

JAV prieš kelias savaites buvo paskelbti tyrimo „Geriausi SUV automobiliai žiemos kelyje“ rezultatai. Spėkite, kas teste, kuriame buvo vertinama valdymas, greitėjimas, stabdymo kelias, pajudėjimas apsnigtose įkalnėse ir kiti realiame kelyje būtinos savybės, užėmė tris pirmąsias vietas? „Subaru Outback“, „Subaru XV Crosstrek“ ir „Subaru Forester“.

Kad būtų aiškiau, ką amerikiečiai lygino, pasakysiu, jog pirmame dešimtuke dar įrašyti „Audi Q5“, „Chevy Suburban“, „Jeep Wrangler:, „Chevy Tahoe“, „Jeep Grand Cherokee“, „Toyota 4Runner“ ir „“Ford Expedition“. O prasčiausių SUV automobilių ant sniego dešimtuke yra...

Kam smalsu, tikrai rasite ir šiame sąraše esančius modelius. Beje, tai ne koks smulkus tyrimas, o „Consumer Reports“ ataskaita.

Aišku, išbandyti, kaip veikia saugos oro pagalvės ar kėbulo standumą užtikrinantis rėmas, nerekomenduojame. Bet kai Lietuvos keliai pagaliau pasidengs sniegu, patikėkite, kad atėjo ne tik šventės – atėjo ir „subarinis“ metų laikas.

  • 20 iš 107