JAV pristatytas naujos kartos „Subaru Forester“

JAV pristatytas naujos kartos „Subaru Forester“

2023-12-13 10:01:40

Prieš daugiau nei ketvirtį amžiaus pristatytas „Subaru Forester“ sulaukė naujos, jau šeštosios, kartos. Los Andželo automobilių parodoje buvo pristatytas kol kas Jungtinių Amerikos Valstijų rinkai skirta versija, tačiau galima neabejoti, kad šis modelis pasklis po visus žemynus.

Nuo pat debiuto 1997 metais „Forester“ 100 procentų atsitiko savo pavadinimą: tai visada buvo ir tebėra neprilygstamo pravažumo modelis, kuriam miškas ir bekelė yra tikroji jo stichija. O kadangi XXI amžiuje padidinto pravažumo modeliai yra vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimo, universalus ir neprilygstamas „Forester“ ir toliau galės būti vadinamas savotišku klasės standartu: ir šeštos kartos modelis turės klasikinę „Subaru“ nuolatinę visų varomųjų „All Wheel Drive“ sistemą.

Patikimumas, saugumas, stabilumas ir neprilygstamas pravažumas tapo „Forester“ vizitine kortele ir sėkmės paslaptimi: vien JAV nuo 1997 metų parduota daugiau nei 2,6 milijono šių automobilių.

Naujos kartos modelio dizainas nepalieka abejonių – tai tikras visureigis, kuris užtikrins juo važiuojančių žmonių saugumą ir komfortą. Automobilio priekinė dalis – dar raumeningesnė, ryškios grotelės sklandžiais susilieja su kompaktiškais priekiniais LED žibintais, galinė dalis užtikrina dar erdvesnį krovinių skyrių.

Inžinieriai nepagailėjo dėmesio vairavimo charakteristikų tobulinimui: sakoma, kad tai bus maloniausiai vairuojamas visų laikų „Forester“, o pažangiausios saugos sistemos suteiks neprilygstamą ramybės jausmą ir dar daugiau erdvės salone.

Naujausios technologijos leis vairuotojui išnaudoti 11,6 colio įstrižainės ekraną, o „SUBARU Starlink“ sistema padės vairuotojui ypač patogiai gauti visą būtiną informaciją. Jeigu kelyje kiltų pavojus, automobilis, naudodamas pažangiąją adaptyviąją pastovaus greičio palaikymo sistemą, sustabdys automobilį, įjungs avarinius žibintus, atrakins duris ir paskambins pagalbos tarnyboms.

„Subaru“ gerbėjams jau puikiai pažįstamos „EyeSight“ ir „X-MODE“ sistemos irgi evoliucionuoja – ši saugumo ir pravažumo parametrus gerinanti įranga „Forester“ modelyje turi dar daugiau galimybių.

Kol kas gamintojas informavo apie JAV rinkai skirtus modelius: „Base“, „Premium“, „Sport“, „Limited“ ir „Touring“ komplektacijų automobiliai bus siūlomi su 2,5 litro darbinio tūrio benzininiu 180 AG „Boxer“ tipo varikliu ir dar sklandesniu ir tylesniu Lineartronic CVT bepakopiu variatoriumi. JAV rinkoje „Subaru Forester“ bus pradėta prekiauti 2024 metų pavasarį.

  • 106 iš 107